2012-2013 sonbahar kış modası

 

Sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte sonbahar kış kreasyonları üretilmeye başlandı. Bu senenin sonbahar kış kreasyonları bazı önemli detaylara dikkat edilerek hazırlandı. 2012 2013 sonbahar kış koleksiyonlarında öne çıkan detaylardan biri kışlık kumaşların yazlık kumaşlarla birleştirilmesi oldu. Mesela Guess Jeans’in sonbahar kış kreasyonu için hazırladığı bu elbisede yazlık bir kumaş olan dantel ve kışlık bir kumaş olan triko birleştirilmiştir.


Bu sene sonbahar kış modası içerisinde kot ve deriler de bol bol kullanılmıştır. Bu yüzden eğer spor ve şık giyinmek istiyorsanız bir kot ceket ve bir deri pantolon sizin için bu senenin modasına uygun ve güzel bir kombin olabilir. Kışın vazgeçilmez parçalarından biri de kabanlardır. Bu senenin sonbahar ve kış kreasyonlarında bolca kaban ve ceketlere yer verilmiştir. Her zaman olduğu gibi bu sene de kaşe kabanlar koleksiyonlarda yerini aldı. Bu sene koleksiyonlarda yer alan kaşe montlar düz renklerde kullanılmasının yanında çok çeşitli desenlerde ve farklı süslerle renklendirildi. Bu resim Chanel’in 2012 2013 kış modası için tasarladığı ve kenarları boncuk işlenmiş bir cekete ait.


Chanel 2012 2013 yılı sonbahar kış kreasyonu ile kışlık kıyafetlerin de ne kadar şık olabileceğini göstermiş oldu. Bunu göstermek için parıltılarla kadifelerin ve yünlü kumaşların birleştiği kıyafetler hazırladı. Bazı kıyafetlerde ise hint esintileri belirgin bir şekilde göze çarpıyordu. Yani önümüzdeki sonbahar kış sezonunda hint tarzı oldukça önem kazandı. Chanel hint tarzını yansıtmak için kıyafetlerin üzerinde bolca boncuk işleme detayları kullandı. Ayrıca hintlilerin kullandığı desenler ve kıyafetlerin kesimleri kıyafetlere yansıtıldı. Chanel’ın 2012 2013 sonbahar kış defilesinden olan bu kıyafette hint tarzı belirgin bir şekilde kullanılmış.


Bu senenin sonbahar kış kreasyonlarında çiçek desenli elbiseler ve pastel tonlarında renkler öne çıkıyor. Ayrıca uçuşan kumaşlardan yapılmış elbiseler de bu sene kullanılmaya devam ediyor. Bu sene uzun elbiseler de çok fazla kullanılıyor. Triko ve dantel elbiseler bu sene çok moda ve bu elbiselerde kullanılan pastel renkler dikkat çekiyor. Mesela Chanel’in tasarlamış olduğu bu kombin pembe ve krem renginin buluşmasından ortaya çıkmıştır.


http://www.onlinemarketim.org/